Strona główna - Komisja Nadzoru Finansowego

Kampanie
ost cyber inwestycje
Głównym celem kampanii jest wskazanie zagrożeń związanych z reklamami „fałszywych” inwestycji, które cyberoszuści zamieszczają w mediach społecznościowych, serwisach informacyjnych czy wyszukiwarkach.
Pokaż stronę kampanii
nadzor_maly_baner
Do prawidłowego funkcjonowania rynku kapitałowego niezbędna jest jego przejrzystość, w tym należyty sposób informowania inwestorów przez spółki publiczne – emitentów papierów wartościowych. Niezwykle istotne przy tym jest wyjaśnienie zakresu nadzoru nad emitentami oraz wskazanie, jakie uprawnienia nadzorcze przysługują określonym instytucjom, w tym szczególnie KNF.
Pokaż stronę kampanii
nie_wszystko_zloto.png
Celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o tym, jak funkcjonuje rynek finansowy oraz zwiększenie świadomości ryzyka wiążącego się z inwestowaniem
Pokaż stronę kampanii
stala_czy_zmienna.jpg
Zapoznaj się z materiałem informacyjnym przygotowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Pokaż stronę kampanii
stopy.jpg
Na rynku dostępne są kredyty o oprocentowaniu zmiennym, stałym i okresowo stałym (podział zgodny z Rekomendacją S z 2019 r.) charakteryzujące się różnym poziomem ryzyka stopy procentowej. Twój dochód nie zależy od rynkowych stóp procentowych, więc kredyty o zmiennym oprocentowaniu są obarczone największym ryzykiem.
Pokaż stronę kampanii
Cyberoszust.png
Za pośrednictwem kampanii UWAGA! CYBEROSZUST chcemy wskazać, jakie mechanizmy wykorzystują oszuści w procederze wyłudzania pieniędzy m.in. przy transakcjach pośrednictwa wymiany kryptowalut czy przy fałszywych działaniach podejmowanych rzekomo przez KNF lub UKNF.
Pokaż stronę kampanii
Multimedia
Jacek_Jastrzebski_na_debacie_o_Warszawie_jako-centrum_finansowym.jpg
Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, wziął udział w roundtable pt. “Warszawa na europejskiej mapie centrów finansowych. Jak skutecznie konkurować i kooperować z innymi centrami, wzmacniając autonomię strategiczną UE w obszarze finansów”.
Pokaż galerię zdjęć
Sebastian_Skuza_1
Sebastian Skuza wystąpił podczas Kongresu Edukacji Finansowej  i Przedsiębiorczości
Pokaż galerię zdjęć
Agnieszka_Kowalska_podczas_kongresu_kredytow.jpg
Agnieszka Beata Kowalska wystąpiła podczas Kongresu Kredytu Konsumenckiego
Pokaż galerię zdjęć
Agnieszka_Beata_Kowalska_1
Agnieszka Beata Kowalska, Dyrektor Departamentu Instytucji Pożyczkowych w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, wystąpiła podczas otwarcia Kongresu Płatności i Otwartych Finansów, zorganizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych
Pokaż galerię zdjęć